16.11. Renne Dang LIVE show

12.07.2018 11:35

Další mazec od společnosti Blackwood !!!

Renne Dang LIVE v Calypso Vimperk

www.blakkwood.com/umelci/renne-dang

Vlastním jménem René Dang

Narozen 24.2.1995 v Rychnově nad Kněžnou

Tento český rapper s vietnamskými kořeny je na hudební scéně aktivní již od roku 2009 a jeho první oficiální nahrávkou je Zmrdlife mixtape z roku 2012. Pod značkou Zmrdlife, kterou společně s přáteli vymyslel, poté začal vydávat i úspěšnou kolekci oblečení. V roce 2014 se stal součástí labelu Blakkwood Records.

V roce 2015 vydal společně s Viktorem Sheenem album Projekt Asia, které bylo kritikou i fanoušky velmi dobře přijato - singly z tohoto alba mají na YouTube milionová zhlédnutí.

S producentem Cehou později ve stejném roce natočili alternativní EP s názvem Danggkidd, kde předvedl, že nepatří jen a pouze pod škatulku Hip-Hop.

V roce 2016 se Renne Dang objevil jako host na albu DJe Wiche s názvem Veni, Vidi, Wich, kde zanechal jednu z výraznějších skladeb alba - Zvedám Strop.

Během roku 2016 pracoval na své debutové sólové desce CON LAI (ve vietnamském překladu znamená míšenec) a odkazuje tak na původ jeho otce. Toto album, které vyšlo 30. 4. 2017, obsahuje mimo jiných velice úspěšných skladeb i několika miliónové hity jako je například Napřed snům nebo titulní a stejnojmenný singl Con lai.

Po vydání alba CON LAI úspěšně odehrál celorepublikovou tour. V roce 2018 ohlásil vydání EP Zmrdlife 3, se kterým se rozhodl navázat na své předchozí projekty. CD Zmrdlife 3 vyšlo 3. 3. 2018. Celorepubliková tour nyní čeká i Zmrdlife 3.